Jurorzy Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
„Kozielska Scena Debiutów” 2021

Zmagania tegorocznych uczestników oceniane będą przez wybitnych Jurorów:

Anna-Serafińska

Anna Serafińska

Przewodnicząca jury

Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2004 roku, jako pierwsza w Polsce, uzyskała tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego. Aktualnie jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka. Od 2019 prorektor Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2016 otrzymała także Srebrny Krzyż Zasługi.

Laureatka m. in. I nagrody oraz nagrody publiczności na międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych Shure Montreux Jazz Voice Competition 2004 oraz tytułu Lady Summertime podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie (2006). Czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999.

Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Doświadczenie sceniczne to udział w licznych koncertach – od występów klubowych po renomowane festiwale w Polsce i za granicą. Koncertowała już na każdym kontynencie, w ponad 20 krajach.

Oprócz stałych zajęć ze studentami, bierze udział w licznych warsztatach w kraju i zagranicą. Pracowała również jako konsultant wokalny telewizyjnych talentshow m. in. „Idol”, „Jak Oni Śpiewają”, The Voice of Poland” oraz „Aplauz Aplauz”.

W swoim dorobku ma 6 albumów solowych: NIEOBECNI, MELODIES, CIEPŁO ZIMNO, GADU GADU, ANNA SERAFIŃSKA GROOVE MACHINE oraz ANNA SERAFIŃSKA CHOPIN TRIO.

Danuta-Sendecka

Dr. Danuta Sendecka

Wokalistka, pedagog. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki oraz Liceum Muzycznego w Katowicach klasie fortepianu.

W latach 1990-1994 członek zespołu „Cantate Deo”. Brała udział w wielu nagraniach płytowych, programach telewizyjnych, projektach muzycznych i musicalach. Współpracowała z big-bandami, zespołami kameralnymi i orkiestrami symfonicznymi śpiewając różne gatunki muzyki: muzykę ludową, jazz, pop, musicale, pieśni neoromantyczne. Nagrała partie solowe do wielu filmowych ścieżek dźwiękowych. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Włoszech. Przez dziesięć lat na stałe związana z Teatrem Śląskim jako konsultant muzyczny i wokalny. Współpracowała również z teatrami w Krakowie, Bielsku-Białej, Chorzowie, Lublinie. Jest również certyfikowanym pedagogiem i członkiem rady mentorskiej Stowarzyszenia Pedagogów Wokalnych „Natural Voice Perfection”, którego celem jest poznawanie wszelkich nowości i postępu w dziedzinie wokologii na świecie, technik wokalnych oraz ustawiczne kształcenie nauczycieli śpiewu. Jest również terapeutą specjalizującym się w rehabilitacji głosu, a także technice Doctor Vox Therapy Technique. Prowadzi warsztaty wokalne na terenie całego kraju, współpracując z uczelniami wyższymi i fundacjami organizującymi festiwale i konkursy wokalne. Od 2015 roku prowadzi również własne Studio Piosenki i Rehabilitacji Głosu w Katowicach.

Krzysztof-Jarota

Krzysztof Jarota

Aktor, reżyser, prezenter, konferansjer, pedagog teatralny, scenarzysta i filmowiec. Od 2002r związany z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora w Opolu a obecnie również ze sceną Teatru Ekostudio. Na swoim koncie ma dziesiątki ról teatralnych a niektóre z nich zostały nagrodzone Złotymi Maskami. Występował na festiwalach m.in w Egipcie, Holandii, Izraelu, Hiszpanii, Nowym Yorku czy na Taiwanie. Sympatyzuje też z filmem, serialem i telewizją. Przeprowadził setki godzin lekcji teatralnych a obecnie prowadzi profesjonalne kursy z zakresu oddechu, intonacji , dykcji i prezencji. Prywatnie miłośnik musicali.
Piotr-Gabrysz

Piotr Gabrysz

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie- Koźlu. Kiedyś dziennikarz radiowy i prasowy. Felietonista portalu podatki.biz. Wieloletni współpracownik branżowego miesięcznika Press. Autor opowiadań dla dzieci – wiele z nich można przeczytać na stronie ogólnopolskiego programu edukacyjnego Bezpieczne Przedszkole. (www.bezpieczneprzedszkole.com). Muzyk (gitara, harmonijka) po godzinach. Najczęściej do własnych tekstów. Połowa akustycznego duetu Szepty i jedna czwarta elektrycznego zespołu „Bez nabijania” a wcześniej „I coż, że ze Szwecji”. “

Informacji udziela biuro organizacji festiwalu:

Justyna Sikora tel. 608 065 213 (dyrektor festiwalu)

Artur Tekieli- tel. 796 754 628(kierownik muzyczny)

Katarzyna Miraszewska tel.501 560 295 (organizacja pobytu/rezerwacje noclegów)

festiwal.biuro.ksd@k-kwarta

SERDECZNIE ZAPRASZAMY