Kwalifikacje do koncertu konkursowego

Rada Artystyczna I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
„Kozielska Scena Debiutów” 2019,
po przesłuchaniu nadesłanych nagrań, postanowiła zakwalifikować do koncertu konkursowego:

Kategoria 7-14 lat

 1. Karina Skwarczyńska
 2. Krystnian Gontarz
 3. Kinga Woźnica
 4. Oliwia Walicka
 5. Jakub Rogala
 6. Kaja Kucharska
 7. Nikodem Konieczny
 8. Natalia Piekielny
 9. Ida Kucharska
 10. Maja Gizicka
 11. Iga Grabula
 12. Natalia Asman
 13. Artur Droś
 14. Julia Skwierczyńska

Kategoria 15-24 lata

 1. Natalia Kawszyn
 2. Ida Szebla
 3. Dominika Piekielny
 4. Vanessa Siwy
 5. Oliwia Zalewska
 6. Natalia Tul
 7. Julia Kuzyka
 8. Julia Zalewska
 9. Zofia Sydor
 10. Hanna Posid
 11. Monika Lewandowska
 12. Julia Krzywoń
 13. Jakub Stolarek
 14. Julia Walaszczyk
 15. Urszula Kozielska
 16. Maria Sawicka

Jurorzy Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
„Kozielska Scena Debiutów” 2018

Zmagania wyłonionych uczestników oceniane będą przez wybitnych Jurorów:

Korneliusz-Wiatr

Dr. Korneliusz Wiatr

Przewodniczący jury

Kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, absolwent Kompozycji i aranżacji w klasie prof. Andrzeja Zubka na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (2003), doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej – kompozycja i teoria muzyki na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (2012). Założyciel młodzieżowego big-bandu Wind Band, z którym pracuje nieprzerwanie od 2001 roku. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność koncertową na terenie kraju, jak i za granicą.

Beata-Przybytek

Beata Przybytek

Wokalistka, pianistka i kompozytorka, uznawana za jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej. Laureatka nagrody muzycznej Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego Mateusz Trójki 2013 za płytę „I’m Gonna Rock You” w kategorii Jazz – Wydarzenie. Uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki Ikar 2013. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki. Absolwentka, a obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracowała z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego jazzu, takimi jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra.

Jej kariera wokalna zaowocowała 6 albumami solowymi: Today Girls Don’t Cry (FLID, 2017), Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy (FLID, 2013), I’m Gonna Rock You (FLID, 2012), Wonderland (Not Two Records, 2006), The Island (Polskie Radio Katowice, 2004), You Don’t Know What Love Is (Polskie Radio Katowice, 2003). Oprócz albumów studyjnych na dyskografię wokalistki składają się także kompilacje: Smooth Jazz Cafe 18 (Magic Records, 2018, status Złotej Płyty), Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś (Agora, 2018, status Platynowej Płyty, nominacja do nagrody FRYDERYK 2019), Małgorzata Maliszczak – Złote Myśli Kobiety (Polskie Radio S.A., 2015), Muzyka Czterech Stron Świata 2 (MTJ, 2015), 65 lat polskiej piosenki! część2 (Polskie Radio S.A., 2014), Bossa So Nice! (Magic Records, 2013).

Artystka z sukcesami koncertuje zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Katarzyna-Godzisz

Katarzyna Godzisz

Założycielka i dyrektor Niepublicznej Szkoły Policealnej Natural Voice Perfection Institute w Krakowie, a także szkoły wokalnej Vocal Studio w Dębicy i w Wieliczce. Jako pedagog szkoli nie tylko wokalistów, ale także nauczycieli śpiewu. Opiekuje się również głosami gwiazd polskiej sceny. Pomysłodawca wielu przedsięwzięć artystycznych, reżyser wielu koncertów, współtwórca musicalu “Cudowne Marzenia”, organizator obozów i międzynarodowych warsztatów wokalnych.
Od kilku lat współpracuje z jednym z najpopularniejszych polskich kanałów dla dzieci – Bajubaju TV jako wokalistka, a także autorka piosenek dla dzieci. W 2017 roku ukazała się także jej autorska płyta ” Balans”. Koncertuje, komponuje, jest także autorką tekstów, producentem spotów radiowych, udziela głosu jako wokalistka sesyjna. Zdobywczyni złotej płyty.
Karolina-Wieczorek

Karolina Wieczorek

Od 11 lat jest nauczycielem śpiewu w Młodzieżowym Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie, gdzie realizuje się jako pedagog i wokalista. W ramach działalności Studium czynnie uczestniczy w spektaklach, koncertach i warsztatach z udziałem takich artystów jak: Mike Stern, Dave Weckl, Eric Marienthal, Ewa Bem, Włodek Pawlik, Michał Urbaniak i in. Od kilku lat aktywnie pracuje z dziećmi i młodzieżą w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, gdzie prowadzi klasę śpiewu i współtworzy autorskie projekty, w tym wokalny zespół muzyki soul i gospel – ,,Gospelsi”.
Piotr-Gabrysz

Piotr Gabrysz

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu, autor tekstów, kompozytor, członek zespołu Szepty