Miejski Zespół Instrumentalny K-Kwarta

Miejski Zespół Instrumentalny K-Kwarta

Miejski Zespół Instrumentalny K-Kwarta to projekt, który realizowo będzie od września 2018 do końca grudnia 2018. Zamiarem było stworzenie zespółu muzycznego, grającego muzykę rozrywkową, składającym się z absolwentów lub uczniów szkoły muzycznej, którym zabrakło wytrwałości, by kontynuować dalszą naukę, lub nie odnaleźli się w „muzyce klasycznej”. Dla nas szczególnie istotne było, by w skład naszego zespołu wchodzili młodzi ludzie, którzy potrafią grać na instrumentach, takich jak perkusja, gitara basowa, gitara elektryczna, gitara akustyczna. W ramach cyklu spotkań edukacyjnych podniosą swoje kwalifikacje, nauczą się grać razem – stworzą wspólnie nową jakość, poznając standardy muzyki rozrywkowej.

W ramach projektu poprowadzono zajęcia w dwóch grupach warsztatowych, po jednej godzinie tygodniowo przez 22 tygodnie. Docelowo pozwoliło nam to na przygotowanie materiału, składającego się z 11 opracowanych utworów. Podsumowaniem projektu był wspólny koncert w DK „Chemik”, największej placówce naszego partnera – Miejskiego Ośrodka Kultury dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic.

Zajęcia poprowadzi Artur Tekieli – aranżer, kompozytor, pianista, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zaangażowany w wiele projektów, warsztat pracy i zdolności można usłyszeć w jego kompozycjach i aranżacjach m.in. na zespół.

Nad przygotowaniem koncertu finałowego czuwała  Justyna Sikora – wokalistka, pedagog. Absolwentka Wydziału Wokalnego, Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.