Kozielska Scena Debiutów 2018

Kozielska Scena Debiutów 2018

Stowarzyszenie Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta oraz Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu to organizatorzy I edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów 2018”

Festiwal realizowany był po raz pierwszy i ma na celu popularyzację twórczości polskich artystów, kompozytorów oraz autorów tekstów. Festiwal trwal 3 dni. Rozpoczął się próbami w towarzystwie orkiestry festiwalowej. Wykonawcy zostali wyłonieni przez radę artystyczną festiwalu na podstawie nadesłanych materiałów. Drugiego dnia odbyły się przesłuchania konkursowe natomiast trzeciego – koncert galowy oraz koncert zaproszonej gwiazdy.

Kwalifikacje do koncertu konkursowego

Rada Artystyczna I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów” 2018 ,po przesłuchaniu nadesłanych nagrań, postanowiła zakwalifikować do koncertu konkursowego:

Kategoria 7-14 lat

  1. Wiktoria Lach – Redułtowy
  2. Sara Majchrzak – Leszno
  3. Samanta Miensok – Domecko
  4. Karina Skwarczyńska – Porąbka
  5. Martyna Ćwik – Koszalin
  6. Zespół „ELEVEN” – Zielona Góra
  7. Jakub Rogala – Puławy
  8. Anna Rozynek – Zalasewo
  9. Natalia Piekielny – Kędzierzyn-Koźle
  10. Anna Pralat – Nowa Wieś
  11. Michalina Chmielewska – Konin
  12. Vanessa Siwy – Twardawa
  13. Aleksandra Gąsiorowska – Poznań
  14. Ida Szebla – Stary Wielistaw
  15. Weronika Suszek – Puławy
  16. Oliwia Zalewska – Kędzierzyn-Koźle

Kategoria 15-25 lat

  1. Maciej Wójtowicz – Kędzierzyn-Koźle
  2. Agata Wrąckowiak – Wielichowo
  3. Adriana Krzak – Poznań
  4. Kaja Frankiewicz – Lubogoszcz
  5. Zofia Sydor – Kraków
  6. Hanna Posid – Rozwadza
  7. Trio XYZ – Zdzieszowice – Głogówek
  8. Julia Zalewska – Krapkowice
  9. Maria Sawicka – Białystok

Jurorzy Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
„Kozielska Scena Debiutów” 2018

Zmagania wyłonionych uczestników oceniane były przez wybitnych Jurorów

Dorota Miśkiewicz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec, bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Córka słynnego saksofonisty jazzowego, Henryka Miśkiewicza, rozpoczęła swoją karierę w zespole Włodzimierza Nahornego, z którym nagrała cykl albumów poświęconych polskim kompozytorom: Karolowi Szymanowskiemu, Fryderykowi Chopinowi, Mieczysławowi Karłowiczowi. Ich współpraca trwa od 1995 roku. Umiejętności i wszechstronność wokalistki sprawiły, że zapraszana była do współpracy przez wiele wybitnych osobowiści, takich jak diva z Capo Verde – Cesaria Evora, czy Stefano Bollani i Nigel Kennedy, a także Jan „Ptaszyn” Wróblewski,

Bogusław Sobczuk

Dziennikarz, reżyser, aktor, pedagog. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, na tej samej uczelni studiował również psychologię. Pierwszą – i najważniejszą – pracą było Polskie Radio. Prowadził „Sygnały Dnia”, „Cztery Pory Roku”, „Lato z Radiem”; na etapie ich powstawania współtworzył te, do dziś istniejące na antenie, programy. Przez długi czas prowadził także słynny telewizyjny magazyn poświęcony kulturze „Pegaz”. Popularność przyniosły mu współtworzone i współprowadzone wraz z Jerzym Stuhrem telewizyjne „Spotkania z balladą”.

Karolina Wieczorek

Od 10 lat jest nauczycielem śpiewu w Młodzieżowym Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie, gdzie realizuje się jako pedagog i wokalista. W ramach działalności Studium czynnie uczestniczy w spektaklach, koncertach i warsztatach z udziałem takich artystów jak: Mike Stern, Dave Weckl, Eric Marienthal, Ewa Bem, Włodek Pawlik, Michał Urbaniak i in. Od kilku lat aktywnie pracuje z dziećmi i młodzieżą w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, gdzie prowadzi klasę śpiewu i współtworzy autorskie projekty, w tym wokalny zespół muzyki soul i gospel – ,,Gospelsi”.

Korneliusz Wiatr

kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, absolwent Kompozycji i aranżacji w klasie prof. Andrzeja Zubka na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (2003), doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej – kompozycja i teoria muzyki na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (2012). Założyciel młodzieżowego big-bandu Wind Band, z którym pracuje nieprzerwanie od 2001 roku. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność koncertową na terenie kraju, jak i za granicą. W dniu 18.11.2018 r. w Domu Kultury „Chemik” odbędzie się koncert wybranych laureatów, a na zakończenie festiwalu przewidziany jest występ Doroty Miśkiewicz & FULL DRIVE z porywającym publiczność jazz – funkowym klimatem.

Piotr Gabrysz

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Relacje medialne z Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
„Kozielska Scena Debiutów” 2018

Wszystkich przybyłych do klimatycznej „Żyrandolowej sali” MOK Koźle przywitała pięknie p. Ariadna Miernicka – członek zarządu Stowarzyszenia Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta.

Spotykamy się z Wami po raz pierwszy ale mamy nadzieję, że nasz festiwal bardzo mocno okrzepnie na mapie kulturalnej naszego miasta i będziemy spotykać się co rok. Zainteresowanie wskazuje, że tak będzie a zarazem niezmiernie się cieszę że gościcie u nas w Domu Kultury Koźle, w przepięknym budynku i że obdarowujecie nas tak niezwykłą muzyką.

I nie przedłużając, rozpoczęła przesłuchania koncertowe przedstawiając kolejno wykonawców.

Trio XYZ

Trio-XYZ to trzy dwudziestotrzylatki – Anna Bonk, Małgorzata Bonk i Miriam Hamoudeh. Studentki pielęgniarstwa, fizjoterapii i kosmetologii. I choć na studiach ich drogi się rozeszły to prywatnie wciąż łączy je przyjaźń i wspólna pasja do muzyki. Dzięki ich odmiennym charakterom, wrażliwości i barwą głosu i interpretacją własne aranżacje muzyczne przekazują słuchaczom i sobie.
Trio XYZ zaśpiewa piosenkę „Na paluszkach”. Autorem tekstu i muzyki jest Kaja.

Maciej Wójtowicz

Jest uczniem drugiej klasy językowej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz śpiewania pisze prozą filozoficzną i przygodową oraz poezję. Gra też na wielu instrumentach. Np. na gitarze, harmonijce ustnej, różnych instrumentach perkusyjnych czy flecie. Jest również aktorem Teatru 534 jak i ministrantem. Jego inspiracją jest świat i wszystko co go otacza. Lubi przebywać w towarzystwie przyjaciół, dawać innym bezinteresownie prezenty, długie spacery i jeszcze dłuższe rozmowy.
Maciej zaśpiewa „Pejzaż bez Ciebie” autorstwa Jeremiego Przybory z muzyką Jerzego Wasowskiego.

Agata Frąckowiak

Jej życie to muzyka a dni to nuty, które tworzą piosenkę każdego nowego dnia. Śpiew daje jej mnóstwo wrażeń, emocji i uczuć które stara się odzwierciedlić na scenie. Jej przyszłość łączy z muzyką jak i aktorstwem. Są to dwie pięknie łączące się pasje. Dzięki nim odnajduje silniejsze chęci do życia oraz do zmagania się z przeciwnościami losu.
Agata zaśpiewa piosenkę „Proszę sądu”. Kompozytorem muzyki jest Jacek Mikuła autorem tekstu jest Agnieszka Osiecka.

Kaja Frankiewicz

W tym roku skończyła dwadzieścia lat. Pochodzi z małej urokliwej miejscowości o nazwie Sława w województwie lubuskim. Aktualnie mieszka w Poznaniu gdzie studiuje na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza i kształci się muzycznie w policealnym studiu piosenkarskim imienia Czesława Niemena. Zanim trafiła do Poznania, muzycznie kształciła się w Studiu Piosenki ERATO przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury gdzie miała okazje brać udział w spektaklach muzycznych, warsztatach, festiwalach. Jej ogromną pasją jest śpiew i zarażanie emocjami. Uwielbia również poznawać nowych ludzi, podróżować czy spędzać wieczór w teatrze.
Kaja zaśpiewa piosenkę „Wiem, że nie wrócisz” do której muzykę napisał Czesław Niemen a słowa Jacek Grań (Franciszek Walicki).

Zofia Sydor

Dziewiętnastolatka z Krakowa. Śpiewa od trzeciego roku życia. Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych i uczennicą szkoły muzycznej II stopnia w klasie fortepianu. Zagrała w kilku serialach i filmach. Przez siedem lat występowała na deskach opery krakowskiej. Z kamerą jest związana od dziecka. Interesuje się muzyką, aktorstwem, teatrem i sportem. Najbliższy jej sercu jest repertuar popowy. Uwielbia otaczać się pozytywnie zakręconymi ludźmi, a w życiu najbardziej ceni prawdę.
Zofia zaśpiewa piosenkę pod tytułem „Mamasza”, której autorką tekstu jest Agnieszka Osiecka a muzyki Przemysław Gintrowski.

Hanna Posid

Urodzona dziewiętnaście wiosen wstecz. Studentka pierwszego roku Wokalistyki jazzowej Nyskiego Instytutu Jazzu. Przekonana, że muzyka jest prawdziwą przestrzenią i wolnością dlatego wyznaje zasadę „miej znaczy więcej”. Walczy z towarzyszącym strachem pokonywania swoich granic komfortów. Stale inspirująca się nowymi aranżacjami.
Hanna zaśpiewa piosenkę „Jak na lotni”, której kompozytorem jest Waldemar Świergiel a autorem tekstu Andrzej Sobczak.

Julia Zalewska

Od jedenastego roku życia udziela się na kanale Studia Dla Ciebie z Opola, gdzie nagrała kilkanaście coverów. Uczestniczyła w projekcie płytowym tego studia, gdzie nagrała dwa utwory na płycie „Bezpieczne piosenki”. W 2015 roku zaprezentowała swoją interpretację utworu „Hallelujah” na płycie rozpowszechnianej przez EMPIK z cyklu „Dobre piosenki” poświęconej twórczości Leonarda Cohena. W 2017 roku ukazał się jej autorski singiel, dostępny na platformach cyfrowych. Poza śpiewem interesuje się fotografią. Jej pasją jest nauka języka angielskiego i pisanie tekstów piosenek.
Julia zaśpiewa piosenkę „Gdybyś”, której kompozytorką jest Bożena Bruszewska a autorem tekstu Zdzisław Malinowski.

Maria Sawicka

Ma piętnaście lat i uczy się śpiewu od siedmiu lat w Hajnowskim Domu Kultury. Występuje solo jak również w zespole „Małe HDK”. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Śpiewa w języku polskim, rosyjskim, białoruskim, ukraińskim oraz angielskim. Bardzo dobrze czuje się w piosence aktorskiej. Jej pasją oprócz muzyki są konie oraz fotografia.
Maria zaśpiewa piosenkę „Tango desperado” do muzyki Andrzeja Żylisa i tekstu Wojciecha Młynarskiego.

Zwróciliśmy uwagę na ambitny repertuar jaki przedstawili w konkursie jego uczestnicy. Jak zapewniali organizatorzy był to ich własny wybór. Proszę spojrzeć z kim tu mamy do czynienia. Toż to największe postacie polskiej piosenki. Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora czy Franciszek Walicki występujący jako Jacek Grań. (Pan Franciszek Walicki uznawany jako ojciec chrzestny epoki polskiego Mocnego Uderzenia). Wspaniali autorzy tekstów. Do tego również uznani kompozytorzy. Jacek Mikuła, Przemysław Gintrowski, Czesław Niemen, Jerzy Wasowski. Piosenki z repertuaru największych gwiazd polskiej piosenki. Kayah, Czesława Niemena, Wojciecha Młynarskiego, Hanny Banaszak, Grażyny Łobaszewskiej czy Maryli Rodowicz. Brawo młodzi.

Galerie z mediami

Galerie zdjęć

Protokół z obrad Jury

Protokół z obrad Jury
I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej
i Młodzieżowej „KOZIELSKA SCENA DEBIUTÓW”
Kędzierzyn-Koźle 2018

Jury w składzie:

– Bogusław Sobczuk – Przewodniczący

– Dorota Miśkiewicz

– Karolina Wieczorek

– dr Korneliusz Wiatr

– Piotr Gabrysz

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiło przyznać nagrody w następujących
kategoriach:

w kategorii 7-14 lat

ZŁOTY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 500 zł oraz tablet- Anna Prałat

SREBRNY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 400 zł oraz słuchawki- Sara Majchrzak

BRĄZOWY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 300 zł oraz grę- Jakub Rogala

Wyróżnienie otrzymują:

– Michalina Chmielewska

– Aleksandra Gąsiorowska

w kategorii 15-25 lat

ZŁOTY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 500 zł oraz tablet- Hanna Posid

SREBRNY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 400 zł oraz tablet- Kaja Frankiewicz

BRĄZOWY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 300 zł oraz grę- Agata Frąckowiak

Wyróżnienia otrzymują:

– Maria Sawicka

– Zofia Sydor

Grand Prix Festiwalu w wysokości 1 600 zł otrzymuje:

zespół Eleven

Kochani wokaliści, Szanowni Rodzice, Instruktorzy, Opiekunowie

Serdecznie dziękuję za udział w I edycji naszego Festiwalu.
Życzę wielu sukcesów i zapraszam do udziału za rok,
pozdrawiam serdecznie

dyrektor festiwalu
Justyna Sikora